czwartek, 25 kwietnia 2024

Szczuczyn

Imieniny Podkanclerzego

Happening z okazji imienin Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki

 

    Z okazji imienin Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki – założyciela i właściciela Szczuczyna oraz Patrona Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie odbył się w dniu 08.05.2017r. happening zorganizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury i Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie.

    Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie pani Ewa Grunwald i Dyrektor BCK w Szczuczynie pan Janusz Siemion otworzyli imieninowy happening, witając zebranych gości:

Burmistrza Artura Kuczyńskiego, sekretarz gminy Szczuczyn Jadwigę Jolantę Budzińską, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie panią Małgorzatę Karwowską, Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru  w Niedźwiadnej pana Krzysztofa Grunwalda, Prezesa Banku Spółdzielczego pana Mirosława Rainko, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Szczuczynie wraz z opiekunami,  nauczycieli, uczniów szkół z terenu gminy Szczuczyn, rodziców oraz mieszkańców Szczuczyna.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji m.in. „Quiz Filmowy” – poprowadzony przez Filmową_12 i Izabelę Gwiazdowską. Uczestnicy quizu wzięli udział w kilkunastu konkurencjach opartych na popularnych programach telewizyjnych: „Milionerzy”, „Jaka to melodia?”, „Kocham Cię Polsko”, „Familiada”. W quizie wzięły udział reprezentanci klas pierwszych, drugich i trzecich Gimnazjum. Wygrała drużyna klas pierwszych.

Duża popularnością cieszyły się też inne atrakcje przygotowane dla uczestników happeningu:

– „Tor Przeszkód”, gdzie nad wykonaniem kolejnych jego etapów przez najmłodszych gości  (Przedszkole oraz  najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczuczynie) czuwały Marlena Stocka i Olga Kowalewska.

- stoisko piłkarskie nad, którym czuwał Wojciech Łapiński.

- namiot audiowizualny Filmowej_12, w którym można było obejrzeć zdjęcia i nagrania ukazujące uczestników tegorocznego projektu „Równać Szanse 2016”.

- kiermasz słodyczy przygotowany przez uczniów Gimnazjum, w który zaangażowali się też  ich rodzice.

Happening wzbogacili też:

- występy  gimnazjalnego zespołu tanecznego „Perełki”, który w strojach z czasów St. A. Szczuki zaprezentował poloneza oraz pieśni i tańce z regionu podlaskiego. Zespół prowadzi pan Marek Hanc.

- występy wokalne Emilii Nagel i Marysi Józwik.

- występ duetu akordeonowego Szymona Rózio i Damiana Bagińskiego.

Podczas happeningu rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Portret Szczuki’. Na konkurs wpłynęło 17 prac. Komisja konkursowa w składzie: pani sekretarz Jadwiga Jolanta Budzińska, pani Stanisława Piwko, pani Anna Wojsław oceniła i nagrodziła następujące prace:

 

- w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum:

I miejsce Klaudia Niebrzydowska – klasa I „a” Gimnazjum

II miejsce Ewa Jarząbek – klasa VI SP Niedźwiadna

III miejsce Natalia Nagel – klasa IV SP Szczuczyn

- w kategorii szkół średnich:

I miejsce Oliwia Patrycja Bikowska – ZS w Niećkowie

W prace nad organizacją happeningu aktywnie włączyła się młodzież Filmowej_12, realizująca tegoroczny projekt „Szczuczyn okiem młodego filmowca”, na który to BCK w Szczuczynie uzyskała dofinansowanie w wysokości 8500 zł z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Dotacja została przyznana ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „RKG Równać Szanse 2016”.  W projekcie uczestniczą uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie, Zespołu Szkół w Niećkowie i Zespołu Szkół w Szczuczynie: Anna Chrostowska, Ewa Zdankowska, Marcin Jaczyński, Michał Jaczyński, Szymon Rózio,  Sebastian Rydzewski, Emilia Nagel, Karolina Łepkowska, Karolina Kraujutowicz, Patrycja Trojanowska, Marysia Józwik, Paula Zamojska.  Koordynatorem projektu z ramienia Biblioteki – Centrum Kultury jest Andrzej Kosmowski.

fot.Organizatorzy

środa, 24 kwietnia 2024

Ogłoszenie

środa, 17 kwietnia 2024

Rodzinne Warsztaty String Art

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.