wtorek, 16 kwietnia 2024

Kraj

Rzeka Roku 2016?

Już za tydzień rusza głosowanie na Rzekę Roku 2016!

 

1 września rozpoczyna się głosowanie na Rzekę Roku 2016! 11 kandydatek będzie rywalizować w internetowym plebiscycie. Która z nich zwycięży w tegorocznym konkursie Klubu Gaja? Wszystko w Waszych rękach! Głosować będzie można na stronie www.rzekaroku.pl do 29 września 2016 r.

Już dziś zapoznaj się z kandydatkami na stronie www.zaadoptujrzeke.pl , ponieważ 1 września rusza głosowanie na Rzekę Roku 2016. Konkurs organizowany jest przez Klub Gaja w ramach programu Zaadoptuj rzekę, którego wieloletnim Partnerem Strategicznym jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Rzeka, która uzyska największą liczbę potwierdzonych głosów zdobędzie tytuł Rzeka Roku 2016 oraz nagrodę - statuetki Rzeki Roku, dla zgłaszającego rzekę oraz dla samorządu, na którego terenie rzeka-laureatka się znajduje. Ambasadorką konkursu jest Beata Pawlikowska.

Dzięki konkursowi Rzeka Roku możemy poznawać piękne i ujmujące rzeki które są docenione i kochane przez społeczności lokalne. Pomaga on również w prezentacji lokalnych walorów przyrodniczych, społecznych, kulturowych czy historycznych, które czasem są niedocenione lub zapomniane. Możemy je wspólnie odnaleźć i podziwiać. Zachęcam do zapoznania się z sylwetkami rzek-finalistek i oddania swojego głosu na jedną z nich – mówi Paweł Grzybowski, koordynator programu Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja.

Poniżej przypominamy rzeki – finalistki konkursu Rzeka Roku 2016. Pełne opisy oraz zdjęcia znajdują się na stronie www.zaadoptujrzeke.pl

Finalistki konkursu Rzeka Roku 2016 (alfabetycznie):

1. Biała Przemsza w Sosnowcu na kilometrach 63+500 – 63+900, zgłoszona przez Gminę Sosnowiec;
2. Bzura w Sochaczewie na terenie gmin: Sochaczew, Brochów, Młodzieszyn, Nowa Sucha, zgłoszona przez Stowarzyszenie NAD BZURĄ;
3. Chróścinka kilometr piąty na terenie gminy Dąbrowa, zgłoszony przez Stowarzyszenie Miłośników Chróściny;
4. Czarna Hańcza w woj. podlaskim, zgłoszona przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną w Białymstoku;
5. Obra na terenie gmin: Bledzew, Miedzichowo, Międzyrzecz, Pszczew, Trzciel, Zbąszyń, Siedlec, zgłoszona przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Obra – Warta;
6. Odra w Opolu na kilometrach 148+500 – 152+200, zgłoszona przez Komitet Obrony Pasieki - Miasto dla Ludzi;
7. Słupia w Słupsku na kilometrach 29+200 - 40+900, zgłoszona przez Miasto Słupsk;
8. Sumina na terenie gminy Lyski, zgłoszona przez Gminę Lyski.
9. Wiar na terenie gminy Fredropol, zgłoszona przez Aleksandrę Góralczyk;
10. Wisła w Bydgoszczy (Fordonie) kilometr 773, zgłoszona przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu;
11. Wisła na terenie gminy Słubice, zgłoszona przez Gminę Słubice;

Wieloletnim Partnerem Strategicznym programu jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Dzięki zaangażowaniu blisko 177 000 osób w latach 2005 – 2015 w ramach programu Zaadoptuj rzekę, opieką otoczono 746 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1492 miejscach w Polsce.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.